Çocukların ve gençlerin hızla gelişen teknolojiyi verimli kullanabilmeleri için atölye çalışmaları düzenliyoruz.

Üretmek, sorgulamak, analitik düşünmek , algoritma mantığını kavramak, problem çözme becerileri geliştirmek, neden sonuç ilişkisi kurabilmek için yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri amacıyla çocukları ve gençleri yeni nesil teknolojik materyaller ile tanıştırıyoruz. Katılımcılarımız bu materyalleri çok sevdikleri için ilgilerini çekiyor ve merak edip hevesleniyorlar. Yapabildiklerini gördüklerinde hevesleri daha da artıyor ve zamanla farklı bir materyal dahi görseler denemekten korkmuyorlar. Kendi kendilerine keşfediyorlar. Denemekten korkmadıkları için de başarı şansları yüksek oranda artıyor ve özgüvenleri gelişiyor.

Peki materyaller ile yaptıkları çalışmalar neler ? 

Materyallerimizi sitemizde görebilir ya da atölyelerimize gelerek deneyimleyebilirsiniz. Algoritma ve kodlama başta olmak üzere hayal gücü ve yaratıcılıklarını geliştiren çalışmalar yapıyoruz. Amaç yetenek geliştirmenin yanında ilgi alanlarını keşfetmek için çocuklara, gençlere ve ailelerine geri bildirim sağlayabilmek.

Kodlama çocuklar ve gençler için neden önemli ?

Beraber düşünelim. İstesek bile internetsiz, bilgisayarsız, akıllı telefonsuz bir gelecek düşünebiliyor muyuz ? Bir çok cevap gelebilir. Hepsinin de doğru yönleri olduğunu kabul edelim. Ağırlıklı cevap düşünemeyeceğimiz yönünde olacaktır.

Endüstri ve/veya ticari işletmeler için de şu soruyu soralım. Robotsuz, ticari yazılımları olmayan, otomasyon sistemi kullanmayan, e-ticaret ile ilgilenmeyen, sosyal medyadan uzakta kalmak isteyen, iş zekasını gözardı eden vb. kurum/kuruluş ya da şirketler ne kadar daha varlıklarını sürdürebilir ? Bu soruya da herkesin verebileceği bir cevap ya da örnek olduğunu düşünüyorum. Bu soruya da bahsettiğimiz konuların önemli olduğu yönünde cevaplar geleceğini düşünüyoruz.

ve bilin bakalım bahsettiğimiz konuların temelinde ne yatıyor ? Evet elbette kodlama..

Kodlamayı bilgisayarlar ile iletişim kurmamızı sağlayan bir dil olarak düşünebiliriz. Algoritma ise kodlamayı kullanarak bilgisayara istediklerimizi en doğru nasıl yaptıracağımızı planlamamız olarak düşünülebilir.

Kodlama hayattan ve doğadan ilham alınarak geliştirilmiştir ve insana düşünmeyi öğretir.

Atölye Vizyon kodlama, kodlama ile tamamlanan robotik, geleceğin teknolojileri arasında yerini koruyan 3 boyutlu yazıcılar, teknoloji ile hayatın vazgeçilmezi tasarım ve maker atölyeleri düzenleyerek çocuklara ve gençlere teknolojiyi verimli kullanabilmeleri, bir şeyler üretebilmeleri ve içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarabilmeleri için materyal, mentör ve ortam sağlamaktadır.

Her çocuk mucit doğar, izin verin icat çıkarsın diyoruz. Denemenin, keşfetmenin, yaparak öğrenmenin ve merak etmenin önemini anlatmaya çalışıyoruz.

Ücretsiz deneme atölyelerimize tüm mucit ruhlu çocukları ve gençleri bekliyoruz.

Atölye Vizyon