Çocuklar için kodlama

Günümüzde çocukların ve gençlerin gelişiminin en fazla desteklendiği alanlardan biri teknolojidir. Teknolojinin sürekli gelişmesi ile ortaya yeni icatlar, beceriler, meslek dalları çıkmıştır. Çocukları değişen ve gelişen teknolojiden haberdar etmek ve eğitim hayatlarını bu yönde şekillendirmek velilerin en önemli görevidir.

Atölye Vizyon Kimdir?

Atölye Vizyon 5 yaşından itibaren çocukların, teknoloji alanında gelişmelerine katkı sağlayan bir kodlama, robotik, maker, 3d tasarım atölyesidir. Sunduğu hizmetler çocuklar için kodlama, robotik, Maker, STEM+A, atölye kurulumu, kodlama ve 3 boyutlu yazıcılar, eğitmen eğitimi gibi alanlar üzerinedir. Çocukların gelişen teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmeleri, hayal güçlerini tamamen açığa çıkarabilmeleri, üretken fikirlere sahip olabilmeleri ve yeni icatlar oluşturabilmeleri için gereken cesareti alabilmeleri için Atölye Vizyon 20 yıllık tecrübesi ile yanınızdadır. Teknolojinin hızla gelişen dönemine tanıklık etmiş ve tanık olduğu her gelişmeyi öğrencilerine aktarmayı hedeflemiş olan Atölye Vizyon ekibi, Kurtköy ve Ataşehir atölyeleri ile yüzlerce öğrenciye online ve yüz yüze kodlama ve robotik eğitim sunar. Pinoo Kodlama Setleri, 3 boyutlu kalem, Makeblock, Arduino, Scratch, Snap Circuits, 3 boyutlu yazıcılar, Lego Education, Micro:bit, Raspberry Pi atölyeleri başta olmak üzere pek çok öğrenciye yüzlerce farklı çeşit materyal ile atölyeler düzenlemektedir.

Çocuklar Neden Kodlama Öğrenmeli?

Toplumların gelişmesi tamamen çocukların ve gençlerin yetişmesine bağlıdır. Bu nedenle toplumların gelişmesi için çocukların ve gençlerin her alanda daha donanımlı, daha eğitimli ve daha kültürlü olması gerekmektedir. Atölye Vizyon ekibi 20 yıllık tecrübeleri doğrultusunda öğrencileri için en donanımlı eğitimi sunmayı amaçlamaktadır. Gençlerin ve çocukların gelişen teknoloji çağına ayak uydurabilmeleri, yeniliklere açık olabilmeleri, düşünebilmeleri, yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri ve bu fikirleri hayata geçirebilmeleri açısından gerekli olan eğitimleri sunarak daha parlak bir gelecek nesil yaratma amacı gütmektedir. Atölye Vizyon sunduğu eğitim fırsatları ile 5-18 yaş arası genç ve çocukların teknoloji hakkında daha fazla bilgi birikimine sahip olmaları, üreten birer yetişkin olma yolunda doğru şekilde gelişebilmeleri açısından önemli bir atölyedir.

Kodlama Atölyesi

Kodlama atölyesi olarak akla gelen ilk isimlerden biri olarak 3 farklı yerde bulunan atölyeleri ile yüzlerce çocuğa eğitim fırsatı sunmuş, şimdi de online eğitim imkanı ile daha geniş kitlelere erişim sağlamıştır. Çocuklar için kodlama, robotik, 3 boyutlu yazıcılar, Maker atölyeler, tasarım fikirleri, STEM+A eğitim modeli gibi eğitim ve fırsatları ile hem gençlere hem de ailelerine katkı sağlayan atölye teknolojinin mühendislik, bilim, sanat, matematik gibi dallarla bir araya gelmesini de sağlamaktadır. İnternetin gelişmesi ve yaygın kullanımı ile ortaya çıkan ve en fazla rağbet gören işlemlerden biri olan kodlama teknolojinin ana temelini oluşturan tüm unsurlar için önemli bir işlemdir. İleri dönem teknolojiye hakim olabilmek ve bu teknolojiye kendi üretken fikirleri ile katkı sağlayabilmek adına çocukların zihinsel gelişimlerini destekleyerek toplum için daha faydalı bireyler haline gelmelerini hedeflemektedir. Atölye Vizyon eğitim ve fırsatları hakkında detaylı bilgi almak, online eğitim fırsatından yararlanmak için atolyevizyon.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ailece etkinlik

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri