Kodlama Atölyesi

Çocukların ve gençlerin 21.yy becerilerini edinmesi, gelişen çağa ayak uydurabilmeleri, teknolojiye daha verimli kullanabilmeleri, tüketim yerine üretimi desteklemeleri için teşvik edilmeleri gerekmektedir. Atölye Vizyon çocukların gelişen teknolojiyi takip etmeleri, geleceğin mesleklerine ayak uydurabilmeleri ve kendilerini bu yönde geliştirilebilmeleri için İstanbul’da bulunan bir kodlama atölyesidir. Çocuklar için kodlama, robotik, tasarım, 3 boyutlu yazıcılar, Maker, STEM+A, yapay zeka, endüstri 4.0 alanlarında çocukların etkinliğini arttırmak amacı ile hizmet etmektedir. Atölye Vizyon kodlama ve robotik atölyesi olarak bünyesinde yüzlerce materyali ve çocukların gelişimine katkıda bulunacak araçları bulunduran alanında lider bir isimdir.  Ataşehir, Kurtköy ve Gebze atölyelerinde faaliyet gösteren Atölye Vizyon ekibi 5-18 yaş arası çocuklar ve gençler için Pinoo Kodlama Setleri, Osmo Coding Kit, 3 boyutlu kalem, Sphero, Arduino, Makeblock, Cubetto, littleBits, Makey Makey, 3 boyutlu yazıcılar, Lego Education, Snap Circuits ve daha yüzlerce materyal ile çocuklar için kodlama, gençler için kodlama ve eğitmen eğitimi alanında atölyeler düzenlemektedir. Hayal gücü, yaratıcılık, merak duygusu, üretim, girişimcilik, yetenek kazandırma amaçları doğrultusunda hareket eden Atölye Vizyon LOGO Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuğrul Tekbulut’ un Melek Yatırımcılığı ile çalışmalarına tüm hızı ile devam etmekte ve çocukların gelişimi için her alanda kendisini geliştirmektedir. Milletimizin devamlılığını sağlayacak olan ve geleceğin temellerini oluşturan yeni neslimizin özellikle gelecek teknoloji devrine ayak uydurabilmeleri ve daha etkili bir şekilde teknoloji çağında yer alabilmeleri için gerekli olan eğitimleri onlara sunan ve teknolojinin nimetlerini çocuk yaştan itibaren neslimizle buluşturarak teknolojinin her alanda insan hayatında daha fazla yer almasına imkan sağlayan atölye 20 yıllık tecrübeleri ile bu yola çıkmıştır.

Üreten bir nesil için çocukların yeni icatlar çıkarabilmesi, yeniliklere açık olması, gelişen teknolojik imkanları ve cihazları en etkili şekilde kullanabilmesi gerekmektedir. Atölye Vizyon gelişen teknolojinin nesiller üzerinde etkili olabilmesi ve bu nesillerin teknoloji ile daha fazla iç içe olarak sadece izleyen ve tüketen değil aynı zamanda düşünen, geliştiren ve üreten nesiller olmasını amaçlamaktadır. Kısa sürede yaptığı ve geliştirdiği çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Atölye Vizyon kodlama alanında çocuklar ve yetişkinler için eğitmen eğitimi, kodlama atölyesi, kurumsal projeler, sosyal sorumluluk projeleri, atölye kurulumu, eğitimde fırsat eşitliği gibi pek çok konuda başarılı işlere imza atmaktadır. Daha fazla üreten, daha fazla düşünen, daha fazla hayal eden, daha geniş sınırlara ulaşan,  genç ve yenilikçi bir nesil için çocukların hayal güçleri desteklenmelidir. Atölye Vizyon eğitimlerini aynı zamanda uzaktan eğitim seçeneği ile alabilir ve evinizden bu eğitim sürecini devam ettirebilirsiniz. Atölye eğitimleri, uzaktan eğitim ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için atolyevizyon.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ailece etkinlik

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri