Robotik kodlama

Robotik ve kodlama kelimelerinin birleşmesi ile türetilen bir kavram robotik kodlama. Anlatılmak istenen robotları kodlamak için gerekli kodlama bilgisi olarak algılanabilir. Doğru kullanımının kodlama ve robotik başlığı altında incelenmesi gerektiğini düşünüyoruz Atölye Vizyon olarak.

Çünkü, kodlama geneldir. Mantığını kavradığınızda robot, mobil uygulama, web sitesi, yapay zeka uygulamaları, stok programı vb.. her alanda çalışmalar geliştirmeniz için size altyapı sunar.

Robotik kodlama çok havalı görünen bir telaffuza sahip olması, halk arasında, bu işi yapan atölyeler arasında, okul yöneticileri ve öğretmenler arasında yer edinmesine karşılık işin mantığını anlattığı konusunda tartışmaya açıktır.

Bahsettiğimiz gibi kodlama mutlaka robotik ile birleşmesi gerekmeyen geniş bir kavramdır. Eğitimin içinde robotik olması gerekmez. Sadece robotik üzerinden de gitmek bazı noktaları eksik bırakabilir.

Robotik günümüzde yaşamın bir çok alanında karşımıza çıkmakta ve gelecekte etki alanını büyük ölçüde arttıracak potansiyele sahip bir alandır. Makineler, mekanik aksamlar, yazılımlar, veritabanları, sensör ve modüller, motorlar bu alanda yoğun kullanılmakta ve küçük yaşlardan itibaren başlangıç yapılması gereken bir alandır.

Kodlama ise robotik birleşmek zorunda değildir. Masaüstü yazılımlar, web siteleri, oyunlar, SaaS altyapıları, telefon yazılımları vb.. bir çok alanda kodlama, robotik olmadanda bir çok problemi çözebilir.

Kodlama ve robotik birleşimi, robotik kodlama kullanıma göre çok daha doğrudur.

Pinoo setleri ile kodlama ve robotik konusunda yüzlerce proje yapabilirsiniz. İlkokuldan üniversiteye kadar kodlamanın robotik ile ilgili dalında ve kodlamanın temelini öğrenmede çocuklara ve gençlere büyük avantajlar sağlayacak setlerdir.

Çocuklar için kodlama alanında araştırma yapan, kodlama atölyeyi, robotik atölyesi, maker atölyesi kurmak isteyen, okullarda kodlama, robotik, maker atölyesi ile ilgili araştırma yapan herkesin Pinoo kodlama, robotik, maker eğitim setlerini araştırmasını tavsiye ederiz.

Çocukların küçük yaşlardan itibaren bu kodlama, robotik ve maker konuları ile tanıştırılması, tasarımın önemini kavramaları ve üretmeleri dileğiyle..

Rıdvan Canbaz
Atölye Vizyon

ailece etkinlik

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri