Çocuklar Neden Pinoo Öğrenmeli

Değişen dünyada ve eğitim sisteminde öğrencilerin de sahip olması gereken beceriler farklılık göstermiş durumdadır. Bu becerilerden birisi de teknoloji okuryazarlığıdır.

Çağın gereksinimlerini karşılamak için çocuklar da yenilenen teknolojiden haberdar olmalı ve zaman içerisinde bu sürece dahil olmalıdır. Bu noktada küçük yaşta kodlamanın önemi devreye girmektedir. Bundan dolayı çocuklar rotasını 21. yüzyılın yeni dili olan kodlamaya çevirmelidir.

Her yaş grubu için uygun seviyelerden oluşan bu uzun yolculuğa başlarken  sağlam temeller atılırsa kalıcı öğrenme  gerçekleşir. Çocuklar öğrendiklerini  günlük hayatta karşılaştığı teknoloji ile bağdaştırabilir. Bunun sonucunda çocuk artık gördüğü teknolojik ürünlerin, mantığını ve mekanizmasını sorgulamaya başlar.

Merak eden çocuk sorgular, sorgulayan çocuk yenilikleri keşfeder ve hep daha fazlasını öğrenmek için araştırmacı ruhunu ortaya koyar. Biz de meraklı mucitlerimize bu dünyaya adım atıp ilerlemeleri için sonsuz desteğimizin yanında bir de yol belirlemeliyiz.

İlk ve ortaöğretim seviyesindeki öğrenciler blok kodlama uygulamaları sayesinde kodlama dünyasına adım atabilir. Bu adımların desteklenmesi ve öğrencilerin atacağı daha büyük adımların gerçekleşmesi için yapılan uygulamaların proje haline getirilerek somut nesnelere dönüştürülmesi onlara büyük katkı sağlar.

Her öğrenci bir mucittir, keşfedilmeyi bekler. Bu da ancak teknolojik materyallerle uğraşı sonucu ortaya çıkardığı ürünlerle gerçekleşebilir. Atölye Vizyon olarak öğrencilerin daha çok icat çıkarıp projeler üretmesi için onları yeni bir sensör kartı ile tanıştırıyoruz, PİNOO.

İsmini pinlerin ve kodlamanın sonsuz dünyasından alan Pinoo, kodlamayı robotikle birleştirmek ve projeler üretmek için öğrencilere sunulmuş eşşiz bir fırsat. Tamamı rakamlar ve renklerin uyumundan oluşan bu kart, öğrencilerin kodlama serüvenlerine yeni bir soluk getirecek.

Sensörlerin ve pinlerin eşleşmesinin renkler sayesinde, kodlamanın bloklar şeklinde gerçekleştiği Pinoo her öğrenciye küçük bir mucit olma şansı tanıyor.

Sensör çeşitliliği, kolay bağlantısı ve sürekli geliştirilen içeriği sayesinde çocuklar Pinoo’yu çok sevecek.

Her çocuk Pinoo kullanarak hayallerini gerçekleştirebilir.

Pinoo hakkında daha fazla bilgi almak ve satın almak için web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

www.pinoo.io

Büşra Kervankıran

ailece etkinlik

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri