Robotik Eğitim Setleri

Robotik Eğitim Setleri

Teknoloji her geçen gün daha da gelişirken artık dört bir yanımızda robotik teknoloji ile çevrili. Çocukları bu teknoloji ile tanıştırabilmenin en güzel yolu; Robotik Eğitim Setleri

Lego robotik setleri

 

Kendi sürekli olarak güncelleyen dünyayı daha iyi anlayabilmek, geleceğe yön verebilmek için bu konuda çocukları yetiştirmek de oldukça önemli. Küçük yaşlardan başlayarak her bir çocuk için robotik ve kodlama eğitimlerini pek okul, kurum hatta evde bile sağlamak mümkün!

 

Robotik nedir ne işe yarar?

robotik setleri

 

Robot kelimesi Çekçe’de hizmet eden anlamına gelmektedir. Robotlar çevreleriyle etkileşime geçebilmek için algılama, öğrenme, planlama ve eyleme geçme yeteneği olan makineler olarak adlandırılabilir.

Her makine bir robot olmasa da her robot bir makinedir.

Robotik ise robotların belli bir amaç için kullanılmasını sağlamak için üretilmesi sağlayan bilim dalıdır.

Robotik Eğitim Seti Nedir?

Çocuklar çok küçük yaşlardan itibaren kendi kendine hareket edebilen geri dönüt veren oyuncaklara ilgi duymaya başlarlar.Bu ilgi başlangıçta bir çamaşır makinesini izlemekle de başlayabilir bir robot süpürgeyi takip etmeye başlamakla da.

 

Robotik ve kodlamayı yeni başlayan çocuklar yalnızca bilgisayar ile oluştrulan uygulamalara nazaran ellerinde tutabilecekleri kendi oluşturabilecekleri materyallere daha çabuk odaklanırlar ve keşfetmek isterler.

 

İşte bu adımda el ile tutulabilecek en güzel materyale önerimiz Robotik Eğitim Setleri.

Her yaş grubu için oluşturan çeşitli robotik setler ile öncelikle tasarımlarını oluşturarak robotlarını programlarlar.Bu sayede algoritmayı ve programlamayı daha temelden öğrenme fırsatı bulurlar.Yaratıcılık, problem çözme, iletişim ve takım çalışması özelliklerin gelişimine katkı sağlarlar.

 

Çocukların yaş grubunda(ister 3+ ister 8+ ve daha ileri düzeyde olsun) uygun robotik seti seçilerek robot teknolojilerine, programlamaya ilgisininin olup olmadığı erken yaşlarda keşfedilebilir.

 

Küçük bir not bu setler inanılmaz eğlencelidir. Sizler bile kendinizi kendi robotunuzu tasarlayıp-programlarken bulabilirsiniz.

 

Seçebileceğiniz Robotik Eğitim Setlerine Birkaç Örnek Verelim:

 

1.Pinoo

Pinoo Kodlama Seti

Pinoo kodlama, robotik, maker ve teknolojiye meraklı bireylerin akıllarındaki robotik aksam gerektiren projeleri hızlı ve kolayca prototiplemesi için geliştirilmiş kontrol kartı, sensör ve modül ailesidir. Pinoolar bağlantı kolaylığı, blok ve metin tabanlı kodlama özelliği, geniş sensör ve modül çeşitliliği ile çocuklar, gençler, teknoloji meraklısı herkes için vazgeçilmez bir materyaldir.

2.Lego Boost Yaratıcı Araç Kutusu

lego boost

 

Legolar her çocuk için eğlenceli ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri iyi bir araçtır. Lego firması normal legoların yanı sıra oluşturduğu akıllı parçalar sayesinde 7+ yaş grubundan itibaren içerdiği 847 parçayla robotlar oluşturmaya ve kendi uygulaması ile robotları programlamaya olanak sağlıyor.

 

3-Makeblock mBot Robot Kiti

Makeblock mBot yeni başlayan küçük programcılar için mükemmel bir robotik eğitim settir. Kutudan demonte halde çıkan minik robot çok kısa sürede kurularak bilgisayar,telefon gibi pek çok yerden blok tabanlı olarak programlanabilmektedir. Ayrıca çeşitli eklenti paketleri ile robot dilenildiği gibi geliştirip daha profesyonel robotlar oluşturabilirsiniz.

 

4-Botley Robotik ve Kodlama Seti

 

botley

5+ yaş grubu için oluşturulmuş Botley adında çok sevimli bir robot oluşan bir settir. Kutusundan çıkan kumandası ile robota çeşitli komutlar verilip bu robotun komutları gerçekleştirmesi beklenir. Çocuklar robot için çeşitli parkur ve engeller oluşturarak Botley için eğlenceli yarışlar oluştururlar.

 

5-Cubetto Robotik ve Kodlama Seti

Cubetto Kullanımı

Cubetto, bilgisayar programlamanın temellerini çocuklara renkli bloklar yardımıyla öğretmek üzere tasarlanmış sevimli bir robottur. Bu renkli bloklar sayesinde okumaya ihtiyaç duymadan veya herhangi bir ekrana bağımlı kalmadan programlamanın temel kavramlarını, sıralı talimatları uygulayabilirler.

ailece etkinlik

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri