Evde Kodlama İçin Pinoo

Pinoo, sade tasarımı ve kolay kullanımı sayesinde evde basit çalışmalar ile başlayarak çocukların kolayca öğrenebileceği bir materyaldir.

Temelinde hayal gücünü, merak duygusunu ve yetenek geliştirmeyi temel alan çalışmaların evde vakit yaratılarak tekrar edilmesi ile ebeveyn ile kaliteli zaman geçirilmeli, konunun pekiştirilmesi sağlanmalı ve verilmek istenen faydalı bilgiler için zemin oluşturulmalıdır.

“Yapamam yok denerim var” ekseninde gelişen çalışmalar kısa ve orta vadede özgüven ve cesaret geliştirme yolunda diğer yapılacak çalışmaları destekleyici olacaktır.

Erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlayan çocuklar; zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, işlerin planlanması, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda daha çok gelişim göstermektedirler. Ayrıca robotik kodlama ile de tanışan çocukların makinaların nasıl işlediği konusunda da temelleri oluşmaktadır. Bu sebeple zihinsel olarak bu yönde gelişmeleri, onların kodlama konusunda ileri yaşlarda daha başarılı olmalarını sağlamaktadır.

Erken yaştaki kodlama eğitimlerinde materyal kullanımı çok önemlidir.  Materyal zor ve karmaşık bir yapıda olursa çocuk hayal kırıklığına uğrayarak kodlamadan uzaklaşabilir ve başarısızlık duygusuna kapılır. Bunun yerine çocuklara daha basit anlaşılır materyaller sunmak gerekir. Çocuk materyal detaylarına boğulmak yerine probleme ve çözüm yollarına odaklanmalıdır. Bu sayede başarıya ulaşması daha kısa ve eğlenceli olacak, başarı duygusunu tattıkça daha istek ve özgüven ile çalışmalarına devam edecektir.

 Pinoo ile eğlenceli, basit ve anlaşılır bir kodlama eğitimine bekliyoruz …

Gülden GÜLÇİÇEK

Kaynak : https://www.pinoo.io/blogs/blog

https://www.ozeldersalani.com

Leave Your Reply

X