Evde Kodlama İçin Uygulamalar

Kodlama artık hayatımızın bir parçası. Öğrencilerin sadece okulda öğrendikleri ile yetinmemeleri gerekiyor. Yaratıcı ruhlarını ne kadar ortaya çıkarırlarsa, üretime ve yeniliğe ne kadar açık olurlarsa, kişisel gelişimlerinde önemli bir adım atmış olurlar. Bundan dolayı kodlamayı hayatlarının her alanına entegre etmeliler. Biz de bu yazımızda kodlama çalışmalarına evde de devam etmeleri için birkaç uygulamayı sizin için derledik 🙂

KODU GAME LAB– 3 boyutlu ortamda, 3B karakterler kullanılarak oyun tasarlamayı ve programlamayı kolay hale getiren, Microsoft tarafından geliştirilmiş görsel bir programlama dilidir.

SCRATCH- Scratch, ABD’de bulunan MIT’in geliştirdiği, 8-16 yaş arası çocukların kullanımına göre tasarlanmış ve çok basit arayüze sahip bir programlama uygulamasıdır.

MBLOCK- Blok tabanlı yapısı sayesinde, herhangi bir programlama dilini bilmeksizin, kod bloklarını yap boz birleştirir gibi bir araya getirme ve basit oyunlar geliştirme olanağı sağlar. Özellikle 6-10 yaş arası çocuklara yönelik bir araç olan mBlock ile görerek ve sürükleyip bırakarak, robotlardan özel devre kartlarına kadar birçok şeyi programlayabilirsiniz.

APP INVENTOR- App Inventor, Google tarafından ortaya çıkartılan özgür bir web uygulamasıdır. Yeni başlayanların Android işletim sistemi için kolaylıkla uygulama yapmasına olanak sağlar.

TINKERCAD- Tinkercad, basitliği ve kullanım kolaylığıyla bilinen, bir web tarayıcısında çalışan ücretsiz, çevrimiçi bir 3D modelleme programıdır.

BÜŞRA KERVANKIRAN

ailece etkinlik

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri