Geleceğin Teknolojilerinde Pinoo

Tüm dünyada teknoloji çok büyük bir hızla ilerlerken ve 7’den 70’e herkes bu hıza ayak uydurmaya çalışmaktadır. Tabii bu gelişmelerin bir kısmı yavaş yavaş hayatımıza girerken; bazıları da yakın gelecekte hayatımızda olacak ve yaşamımızı şekillendirecek olan uzun vadeli teknolojiler.

Örneğin insansız hava aracı olarak tanımlanan drone’lar bugün çoğumuzun hayatına girdi bile. İlk başlarda bir oyuncak gibi sektörde yer alan drone’lar bugün birçok farklı alanda kullanılıyor. Drone’lar bir yandan video endüstrisinde kullanıldığı gibi bazı ülkelerde ürünlerin dağıtımında da kullanılmaya başlandı.

Hayatımıza değer katan bir diğer teknolojik gelişme ise robot alanındaki ilerlemeler oldu. Özellikle insansı robotlarda son yıllarda büyük bir gelişme yaşanıyor. İnsansı robotlar kısaca tanımlamak gerekirse, görünümü ve hareket kabiliyetleri ile insan gibi olan; ancak içerisinde bir yapay zeka barındıran robotlar olarak tanımlanabilir.

Robot alanında hayatımızı değiştiren en önemli teknolojik gelişmelerden biri de robot teknolojisinin sağlık alanında kullanılması oldu. Örneğin bugün robotlar sayesinde herhangi bir ülkedeki doktor, dünyanın diğer ucundaki bir hastayı çok uzaktan ameliyat edebiliyor.

Bu şekilde hayatımıza hızla giren ve daha farklı bir sürü farklı şekillerde hayatımıza girecek olan teknolojiye bizler de hızlıca uyum sağlamalıyız. Bunu kolaylaştıracak şey ise teknolojiye yabancı kalmamak. Mesela kodlama ile tanışmak. Kodlama becerisine sahip olmak, özellikle erken yaşlarda kazanılması gereken bir gereklilik haline dönüşmüştür.

Kodlamaya ihtiyaç ve verilen değer arttıkça bu eğitimleri aktarabilmek için birçok kodlanabilir sensör kartları üretilmiştir. Bunlardan biri de “PİNOO”.
İsmini pinlerin ve kodlamanın sonsuz dünyasından alan Pinoo, kodlamayı robotikle birleştirmek ve projeler üretmek için geliştirilmiştir. Tamamı rakamlar ve renklerin uyumundan oluşan bu kart kodlama serüvenlerine yeni bir soluk getirmektedir.

Pinoo kartı tanıyarak geleceğin teknolojilerine yabancı kalmamak için siz de web sitemizi ziyaret edebilirsiniz;

https://www.pinoo.io/

MENEKŞE OĞURLU
                                                                              

Leave Your Reply

X