Pinoo Almak İçin 10 Neden

Maker kavramını birçok yerde duyuyoruz. Bu kavramla ilişkilendirilmiş 21.yüzyıl becerileri olan, STEM+A, algoritma, programlama vb. kelimeleri; özel okullar, devlet okulları, atölyeler ve teknolojiyle bağlantılı çeşitli kurumlar çokça kullanır.

Fakat gerçekten önemi yeni yeni fark edilmeye başlanan bu kavramları ne derece iyi kavramışlardır? Bir düşünme biçimi olan algoritmayı çocuklara öğretebilmek için hangi pahalı materyaller kullanılmaktadır? Maker olmanın adımları doğru anlaşılabiliyor mu? Elektronik parçaları programlamak ne kadar kolay olabilir? Birçok branş ve özellikle fen bilgisi branşı öğretmenleri STEM+A kavramını derslerle ne kadar ilişkilendirebilir?

Daha birçok soru sorabiliriz. Bu sorular bizi PİNOO’ yu almak, kullanmak veya öğrenme yolundaki adımlara götürür. Nasıl mı? Şöyle ki Pinoo;

  1. Tak-kodla-çalıştır mantığını kullanarak kolay öğrenim sağlar.
  2. Karmaşık bağlantılara gerek duymaz.
  3. Blok tabanlı kodlanabilmesi ile algoritma mantığını geliştirir.
  4. Mblock gibi popüler ve kullanımı kolay programlar üzerinden kolayca programlanabilir.
  5. Yerli üretim olması nedeniyle, kendi kültürümüzün çocuklarının kavrayacağı mantıkta çalışarak özgün projelerin yolunu açmaktadır.
  6. Tasarım, hayal gücü, paylaşım ve üretmek temel taşları olduğu gibi, gerektiği zaman kolayca teknik destek ekibine ulaşılabilir.
  7. Yurt dışı kaynaklı materyallerin kullanımında rastlanan pahalılık ve parça bulma zorluğundan bizi kurtarır.
  8. Fikir edinebilmek için gereken örnek proje yelpazesi oldukça geniştir.
  9. Yetişkinlerde çocuklara öğretilebilecek düzeyde müfredat desteğinin sağlanması ise bir başka artısıdır.

Pinoo’yu kullanmamak, almamak veya öğrenmemek için bir sebep var mı?


Tuğba TURAN

ailece etkinlik

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri