Uzaktan Eğitimin Avantaj Ve Dezavantajları

Son günlerde uzaktan eğitim kavramıyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle başta ülkemiz ve diğer dünya ülkeleri örgün eğitime ara vermek zorunda kaldılar. Haliyle öğrenciler eve kapandılar ve okula gidemez duruma geldiler. Devletimiz, eğitimin aksamaması için bazı tedbirler aldı. Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk öğrencilerin eğitimlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceklerini belirtti. Peki, uzaktan eğitim nedir?

Uzaktan eğitim, belirli sebeplerden dolayı yüz yüze eğitime katılamayan kişilerin televizyon, telefon, bilgisayar ya da tablet aracılığıyla eğitimlerini okul ortamının dışında devam ettirmeleridir. Devletimiz, okulların tatil olması sebebiyle EBA (eğitim bilişim ağı) TV üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini devam ettirmektedir.

Uzaktan eğitimin avantaj ve dezavantajlarına baktığımızda;

Başlıca avantajları;

  • Dünyanın neresinde olursanız olun uzaktan eğitim sayesinde eğitiminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.
  • Çalışma hızınıza siz karar verebilirsiniz.
  • Öğrenmenin yeri ve zamanına karar verebilirsiniz.

Başlıca dezavantajı;

  • Her ne kadar internet ortamında sınıflar oluşturulsa da okulda diğer öğrencilerle yan yana bulunmamanız sizin için sıkıcı olabilir. Ancak bu sıkılma duygusunun önüne geçilebilir. Bunun için sanal platformda eğitmen ve öğrencilerle iletişim halinde olunursa, uzaktan eğitim daha verimli olacaktır.

Biz Atölye Vizyon ailesi olarak, öğrenmenin yeri ve zamanının olmadığı kanaatindeyiz. Bu süreçte Youtube kanalımız ile sosyal medya hesaplarımızdan sizleri robotik ve kodlama alanında bilgilendirmeye, eğitici içerikler sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca web sitemizde yer alan bu blogda da yakında etkinliklerimiz olacak. Her şeyin başının sağlık olduğunu düşünüyoruz. Lütfen sağlığınıza dikkat edin, evde kalmaya ve öğrenmeye devam edin. Sevgi ve saygılarımızla,

BUĞRA GÖREN

Faydalanılan Kaynaklar;

https://www.iienstitu.com/blog/uzaktan-egitim-nedir-online-egitimin-dezavantajlari

https://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/distance-learning/advantages-and-disadvantages-%E2%80%93-why-choose-distance-learning

ailece etkinlik

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri